festa de l’esport >>

 

àrea d'esports de palafrugell

festa de l’esport

36a EDICIÓ - 2021
Millor entitat Club Vela Calella
Millor esportista masculí

Ricard Avellí – CAP Triatló

Gerard Castellà – AEP

 

Millor esportista femenina Nina Esteba – Club Nàutic Tamariu
Millor entrenador/a

Oriol Sierra – Handbol Garbí

 

Lloc de l’acta Teatre municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Leonor Ventura – Gimnàstica
Alcalde Josep Piferrer
Regidor Isidre Tenas
Convidats d’honor
Ascensos 

FC Palafrugell

Handbol Garbí

Hoquei

 

Altres reconeixements

35a EDICIÓ - 2019
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Jaume Beltran – Club Tennis Llafranc
Millor esportista femenina Sonia Alsina – Patinatge
Millor entrenador/a Victor Bolsov – Club Atlètic
Lloc de l’acta Teatre municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Lluís Lozano – Futbol
Alcalde Josep Piferrer
Regidor Pau Lladó
Convidats d’honor

Lluís Comet

Xevi Garcia

Jordi Alsina – Oncotrail

 

Ascensos  AD Sauleda
Altres reconeixements Pep Mari – Ambaixador

34a EDICIÓ - 2018
Millor entitat Hoquei Palafrugell
Millor esportista masculí Marc Brugué Pujol – Hoquei
Millor esportista femenina Maria Garcia – Atletisme
Millor entrenador/a Joan Pere Salvadó – Bàsquet
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Sadurní Planas i Quintana – Atletisme
Alcalde Josep Piferrer
Regidor Pau Lladó
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

33a EDICIÓ - 2017
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Lucas Olvera – Ciclisme
Millor esportista femenina Mireia Garcia – Agrup.Excursionista
Millor entrenador/a Jose L.Camacho – Ciclisme
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Josep Mª Mora – Handbol
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor David de la Cruz – Ciclisme
Ascensos 
Altres reconeixements

32a EDICIÓ - 2016
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Ricard Soler – A.Excursionista
Millor esportista femenina Diana MªHeres – Rítmica
Millor entrenador/a Pere Costa – Handbol
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Carme Barceló – Voleibol
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor U.E.Llagostera – Futbol
Ascensos 
Altres reconeixements

31a EDICIÓ - 2015
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Raúl Moreno – CAP Triatló
Millor esportista femenina Sokayna Talhi – Atletisme
Millor entrenador/a Sergi Catarain – Handbol
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Josep MªSoler – Hoquei
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor Xevi Marina – Ultrafons
Ascensos  Handbol Garbí
Altres reconeixements

30a EDICIÓ - 2014
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Gerard Figueres – CAP Triatló
Millor esportista femenina Anna Massa – Atletisme
Millor entrenador/a Jordi Solano – Handbol
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Plàcid Colomer – Futbol
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor
Ascensos  Bàsquet Club Palafrugell
Altres reconeixements

29a EDICIÓ - 2013
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Kevin Bordas – Patinatge
Millor esportista femenina Iris Recuero – Rítmica
Millor entrenador/a Gemma Fructuoso – Patinatge
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Francesc Frigola Juscafresa – Bàsquet
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor Èrica Villacija – Natació
Ascensos 
Altres reconeixements

28a EDICIÓ - 2012
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Miguel Alberto Blanco – Atletisme
Millor esportista femenina Eva Massaguer – Atletisme
Millor entrenador/a Pere Costa – Handbol
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pere Vergoños Aliu – Futbol
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor Carles Geronès – Atletisme – Powerlifting
Ascensos  F.Sala Palafrugell
Altres reconeixements

27a EDICIÓ - 2011
Millor entitat Hoquei
Millor esportista masculí Marius Bonilla – Handbol
Millor esportista femenina Laura Romero – Ciclisme
Millor entrenador/a Xavier Garcia – Hoquei
Lloc de l’acta Teatre Municipal
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Martí Company Sabater – Futbol
Alcalde Juli Fernández
Regidor Quim Vencells
Convidats d’honor Fina Román – Motor
Ascensos 
Altres reconeixements

26a EDICIÓ - 2010
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Kevin Bordas – Patinatge
Millor esportista femenina Anna Puigbert – Atletisme
Millor entrenador/a Martí Bofill – Handbol
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pere Juscafresa Sala – Handbol
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor Fernando Cano – Pitch and Putt
Ascensos 
Altres reconeixements

25a EDICIÓ - 2009
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Albert Ramírez – Ciclisme
Millor esportista femenina Idolina Massa – Rítmica
Millor entrenador/a Jordi Solano – Handbol
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde Lluís Medir
Regidor Lluís Mitjà
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements FC Palafrugell Centenari

24a EDICIÓ - 2008
Millor entitat Club Tennis Llafranc
Millor esportista masculí Nicolas López – Ciclisme
Millor esportista femenina Natàlia Santos – Atletisme
Millor entrenador/a Tomas Solís – Bàsquet
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Antonio Ruíz Villar – Atletisme
Alcalde Lluís Medir
Regidor Lluís Mitjà
Convidats d’honor Albert Bargues – Vela
Ascensos  FC Palafrugell B
Altres reconeixements

23a EDICIÓ - 2007
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Andreu Giralt – Atletisme
Millor esportista femenina Jessica Soto – Atletisme
Millor entrenador/a Gemma Fructuoso – Patinatge
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pere Juscafresa Ribot – Futbol
Alcalde Lluís Medir
Regidor Amadeo Fuente
Convidats d’honor Jordi Mayoral – Atletisme
Ascensos  Handbol Garbí
Altres reconeixements

22a EDICIÓ - 2006
Millor entitat Ciclisme
Millor esportista masculí Eric Sanllehí – La Surfera
Millor esportista femenina M. Gracia Coll – Atletisme
Millor entrenador/a Lluís Pagès – Atletisme
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Mariano Júdez Pi – Automovilisme/Hoquei
Alcalde Lluís Medir
Regidor Amadeo Fuente
Convidats d’honor Teresa Mas de Xaxars – Rem
Ascensos 

Palafrugell FC –

F.Sala Palafrugell

Altres reconeixements Francesc Frigola – Comissió Organitzadora

21a EDICIÓ - 2005
Millor entitat Hoquei
Millor esportista masculí Carles Gerones – Atletisme
Millor esportista femenina Marta Lonch – Rítmica
Millor entrenador/a Anna Camarero – Patinatge
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Martí Regincos Xuclà – Tennis Taula
Alcalde Lluís Medir
Regidor Amadeo Fuente
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

20a EDICIÓ - 2004
Millor entitat Hoquei
Millor esportista masculí Narcís Ferrer – Handbol
Millor esportista femenina Gisela Camarero – Rítmica
Millor entrenador/a Joan Danes – Bàsquet
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pioneres Bàsquet Femeni (Carmela Capella, Assumpció Caussa, Carme Feliu, Assumpció Plaja, Montserrat Tauler)
Alcalde Lluís Medir
Regidor Amadeo Fuente
Convidats d’honor Imma Clopes – Atletisme
Ascensos 
Altres reconeixements

19a EDICIÓ - 2003
Millor entitat Ciclisme
Millor esportista masculí Carles Segura – Handbol
Millor esportista femenina Laura Dobaño – Rítmica
Millor entrenador/a Sergi Luis – Futbol
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Josep Pla Salgas – Ciclisme
Alcalde Suñer
Regidor
Convidats d’honor Melcior Mauri – Ciclisme
Ascensos  Club Atlètic
Altres reconeixements

18a EDICIÓ - 2002
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Alex Sanchez – Futbol
Millor esportista femenina Anna Bargallo – Atletisme
Millor entrenador/a Josep Vilahur
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Gabriel Baserba

Josep Ballel – Futbol

 

Alcalde Suñer
Regidor
Convidats d’honor Jordi Pardo – Bàsquet
Ascensos 
Altres reconeixements

17a EDICIÓ - 2001

 

Millor entitat Futbol Palafrugell
Millor esportista masculí Albert Garcia Velilla – Agrup.Excursionista
Millor esportista femenina Mireia Garcia – Agrup.Excursionista
Millor entrenador/a Josep Manel Vargas – Ciclisme
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Josep Galceran – Futbol
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

 

16a EDICIÓ - 1999
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Cesar Benito – Ciclisme
Millor esportista femenina Sonia Matas – Atletisme
Millor entrenador/a Antonio Miguel – Ciclisme
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pere Savalls – Futbol
Alcalde Suñer
Regidor Victor Girbal
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

15a EDICIÓ - 1998
Millor entitat Patinatge
Millor esportista masculí Antonio Miguel – Ciclisme
Millor esportista femenina Bibiana Lineros – Futbol
Millor entrenador/a Josep Mª Castells – Atletisme
Lloc de l’acta
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Pere Arque – Futbol
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor Miquel Poblet – Ciclisme
Ascensos 
Altres reconeixements

14a EDICIÓ - 1997
Millor entitat Bàsquet
Millor esportista masculí Joan Manel Garcia – Tir amb arc
Millor esportista femenina Sandra Bisbe – Bàsquet
Millor entrenador/a Josep Porcel – Tir amb arc
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc Josep Esparrago – Futbol
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

13a EDICIÓ - 1996
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Marc Lozano – Handbol
Millor esportista femenina Montse Traves – Atletisme
Millor entrenador/a Josep Rocas – Handbol
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Josep Feliu

Pere Romero – Paralímpic

 

Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

12a EDICIÓ - 1995
Millor entitat
Millor esportista masculí Lluís Moret – Agrupació Excursionista
Millor esportista femenina Vanessa Sugranyes – Atletisme
Millor entrenador/a Josep Montseny
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor

Pitxi Alonso

Alex Casanovas

Montse Balfago

 

Ascensos 
Altres reconeixements

11a EDICIÓ - 1994
Millor entitat Bàsquet
Millor esportista masculí Lluís Dispes – Atletisme
Millor esportista femenina Imma Regincós – Tennis Taula
Millor entrenador/a Sara Dauder – Bàsquet
Lloc de l’acta Sala Gran
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Joan Cama 

Natàlia Ridao

Sandra Rodríguez – Patinatge

 

Alcalde
Regidor
Convidats d’honor

Carles Reixach – Futbolista

Valero Rivera – Handbol

 

Ascensos 
Altres reconeixements

10a EDICIÓ - 1993
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Xavier Massaneda – Handbol
Millor esportista femenina Vanessa Font – Patinatge
Millor entrenador/a Joan Soles – Handbol
Lloc de l’acta Carpa Arena
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

9a EDICIÓ - 1992

 

Millor entitat Voleibol-IB Palafrugell
Millor esportista masculí Carles Gerones – Atletisme
Millor esportista femenina Blanca Gich – Atletisme
Millor entrenador/a Josep Mª Mora – Handbol
Lloc de l’acta Carpa Arena
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Francesc Torras 

Ramir Medir – Cronista Esportiu

 

Alcalde Suñer
Regidor Carles Serra
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

 

8a EDICIÓ - 1991

 

Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Xavier Colomer – Motociclisme
Millor esportista femenina Sandra Gironès – Patinatge
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Hotel Terramar Llafranc
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Albert Tané – Hoquei

Josep Llenas – Dinamitzador Esportiu

 

Alcalde Suñer
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

 

7a EDICIÓ - 1990
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Albert Regincós – Tennis Taula
Millor esportista femenina Sandra Rodríguez – Patinatge
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Hotel Terramar Llafranc
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc

Josep Vives – Atletisme

Francesc Bussot – Futbol

 

Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

6a EDICIÓ - 1989
Millor entitat U.E Calella – Futbol
Millor esportista masculí Lluís Pagès – Atletisme
Millor esportista femenina Natàlia Ridao – Patinatge
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Club Tennis Llafranc
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

5a EDICIÓ - 1988
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Albert Regincós – Tennis Taula
Millor esportista femenina Sandra Suñer – Atletisme
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Els Ametllers
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

4a EDICIÓ - 1987
Millor entitat
Millor esportista masculí
Millor esportista femenina
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

3a EDICIÓ - 1986
Millor entitat
Millor esportista masculí
Millor esportista femenina
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

2a EDICIÓ - 1985
Millor entitat Club Atlètic
Millor esportista masculí Narcís Madí – Handbol
Millor esportista femenina Rosa Escribano – Atletisme
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Rest. Ermita Sant Sebastià
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde
Regidor
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

1a EDICIÓ - 1984
Millor entitat Handbol Garbí
Millor esportista masculí Bou Frigola – Automovilisme
Millor esportista femenina Rosa Mª Llapart – Bàsquet
Millor entrenador/a
Lloc de l’acta Hotel Alga
Homenatjats medalla de l’esport palafrugellenc
Alcalde Lluís Medir
Regidor Josep Esteva
Convidats d’honor
Ascensos 
Altres reconeixements

valors

tens algun dubte?

contacte>>

11 + 15 =

on ens pots trobar

Càrrer Àngel Guimerà, 30

17200 Palafrugell

Telèfon: 972 30 44 94

estadi@palafrugell.cat

Consultar Política de Privacitat