Notícies i activitats dels clubs

Regata Mediterranean Finn Cup 2019

Els passats dies 17, 18 i 19 de maig es va disputar , sota l’organització del Club Vela Calella i del Club Nautic Llafranc i l’esponsorització de l’empresa asseguradora Catalana Occident, la Mediterranean Finn Cup, que va reunir a 24 embarcacions d’aquesta classe olímpica, havent-hi representats d’Espanya, França i Holanda.

El dissabte es va poder disputar una sola regata, amb unes difícils condicions meteorològiques amb vent de gregal i pluja.

El diumenge es varen poder disputar dues regates més, amb un vent de xaloc força 3 bft.

Els tres primers classificats varen ser:

1r DORIAN GACHON C.N.CANET PERPIGNAN FRANÇA

2r MIGUEL FERNANDEZ R.C.N. LA CORUÑA ESPANYA

3r XAVIER PENAS C.V.CALELLA ESPANYA

Al sopar de regata del dissabte dia 18, es va realitzar un sorteig de material cedit per la marca Helly Hansen.

Cal destacar el gran ambient tant festiu com esportiu que va haver-hi durant tot el campionat.

L’entrega de trofeus va estar presidida per el Sr. Frank Keerl, President del Club Vela Calella, Josep Mª Vidal i Francisco Sagrera, membres de Junta del Club Nautic Llafranc.

El Sr. Fernandez, representant de la classe Finn a Espanya, i el Sr. Pujadas, en representació dels Masters de la classe Finn, varen destacar la bona organització de la regata.

CLASSIFICACIÓ

 

MEDITERRANEAN FINN CUP

17, 18 i 19 de Maig de 2019

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 24, Scoring system: Appendix A

Rank Nat Sail Helm Club Cat R1 R2 R3 Nett

1st FRA 49 Dorian Gachon CNCP S 1 3 2 6

2nd ESP 161 Miguel Fernández RCN La Coruña S 6 1 1 8

3rd ESP 77 Xavier Penas CV Calella GM 7 2 3 12

4th FRA 28 Sebastien Grall SN Bandol GM 2 7 4 13

5th ESP 430 Jesús Pintos RCN La Coruña GM 4 6 6 16

6th ESP 39 Josep M. Pujadas CN Aiguablava GGM 8 5 8 21

7th ESP 86 Paco Castañer CN Llafranc GGM 10 4 9 23

8th FRA 96 Florian Faucheux CNCP M 13 8 5 26

9th ESP 555 Joan Grau CN Vilassar de Mar GGM 11 9 7 27

10th FRA 27 Pierre Lallemand SN Bandol M 3 15 12 30

11th ITA 9 Adrián Bedoya CN Ibiza S 5 13 14 32

12th ESP 112 Axel Muñoz CV Blanes S 9 10 13 32

13th ESP 118 Xavier Mayoral CV Calella GM 18 12 10 40

14th ESP 75 Jose Luis Castells CN Vilassar de Mar GGM 12 11 18 41

15th ESP 37 Jaume Alís CV Calella GM 15 19 11 45

16th ESP 123 Miquel Alvarez CV Calella L 14 14 17 45

17th ESP 101 Iñigo Caja BISC M 20 17 15 52

18th ESP 99 Gerardo Seeliger RCN Barcelona L 19 16 19 54

19th ESP 139 Josep Duran CN Aiguablava GM 21 18 16 55

20th ESP 35 Pedro Jiménez CV Calella SL 16 25 DNC 25 DNC 66

21st ESP 114 Pep Campi CV Calella GM 17 25 DNC 25 DNC 67

22nd ESP 777 Carlos Hernandez CN Vilassar de Mar GM 22 25 DNC 25 DNC 72

23rd ESP 97 Carlos Cantin CN El Balís GGM 23 25 DNF 25 DNC 73

24th NED 849 Albert Stevens HZV Haarlem GGM 24 25 DNC 25 DNC 74

 

Escriure un comentari

Códi de seguretat
Actualitzar